Поради психолога

                  Поради 

         практичного психолога 

Красій Тетяни               Іванівни

Поради логопеда

Поради від логопеда батькам!

Про взаємозв'язок мови і рухів руки знає, мабуть, кожна мама. Так що давайте вашій дитині фарби, пластилін, безпечні ножиці для вирізання, нанизуйте великі намистини, гудзики і купуйте гри, що вимагає певної спритності пальців (наприклад, «шнурівки»). Особливо корисна пальчикова гімнастика!Не забувайте розвивати дрібну моторику - тобто малюк якомога більше повинен працювати своїми неслухняними пальчиками. Як би не здавалося вам це стомлюючим, нехай малюк сам застібає гудзики, шнурує черевики, засукує рукава. Причому починати тренуватися дитині краще не на своєму одязі, а спершу "допомагати" одягнутися лялькам , малюкам і , навіть, батькам.
Для розвитку дрібної моторики дуже корисно ліпити. Тільки не залишайте малюка наодинці з пластиліном, щоб вчасно припинити його бажання спробувати зліплений кульку на смак.
Багато мам не довіряють дитині ножиці. Але якщо в кільцях ножиць будуть пальці дорослого разом з дитячими пальчиками вирізати будь-які фігурки, вийде відмінна тренування для руки.
Пальчикові ігри дають можливість батькам і вихователям грати з малюками, радувати їх і, разом з тим розвивати мову і дрібну моторику. Завдяки таким іграм дитина отримує різноманітні сенсорні враження, у нього розвивається уважність і здатність зосереджуватися. Такі ігри формують добрі взаємини між дітьми, а також між дорослим і дитиною.

ДЛЯ РОЗВИТКУ ДРІБНОЇ МОТОРИКИ. У ВІЛЬНИЙ ЧАС ВЛІТКУ МОЖНА:

ЗБИРАТИ , ПЕРЕБИРАТИ ГОДИ;
ВИКЛАДАТИ БУКВИ, ЦИФРИ І МАЛЮНКИ З ШИШОК, КАМЕНІВ;
ГРАТИ З ГЛИНОЮ, МОКРИМ ПІСКОМ

А У ДОЩОВУ ПОГОДУ:

ПЕРЕБИРАТИ КРУПУ;
ЗБИРАТИ ПАЗЛИ, КОНСТРУКТОР, МОЗАЇКУ;
ГРАТИ В ПАЛЬЧИКОВІ ІГРИ ( «СОРОКА»ТОЩО);
ЗАГВИНЧУВАТИ ГАЙКИ (ІГРАШКОВІ І СПРАВЖНІ);
ЛІПИТИ З ГЛИНИ, ТІСТА, ПЛАСТИЛІНУ;
ЧИТАТИ , РОЗМОВЛЯТИ ПРО ПРОЧИТАНЕ, ВЧИТИ ВІРШІ;
ГРАТИ В НАСТІЛЬНІ ІГРИ ( ШАШКИ, НАРДИ, ЛОТО: ТЕМАТИЧНЕ І ЦИФРОВЕ.